Нормативна грошова оцінка землі

Нормативна грошова оцінка землі

Нормативна оцінка землі (Харків) є економічним інструментом, широко застосовуваним у сфері земельних відносин. Даний показник використовується в правовій сфері при визначенні розміру земельного податку, що стягується з власника землі, визначення розміру орендної плати за землю комунальної чи державної форми власності, встановлення розміру державного мита при обміні, спадкуванні ділянки або дарування.

Згідно з законодавством України нормативна грошова оцінка земель населених пунктів повинна проводитися не рідше ніж один раз на 5-7 років, для розміщення за межами населених пунктів земель сільськогосподарського призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років, для несільськогосподарського призначення-не рідше ніж один раз на 7-10 років.
Отже, якщо Вам необхідно знати розмір нормативної грошової оцінки Вашої земельної ділянки, яка розміщена в межах населеного пункту, то Вам необхідно звернутися в територіальний орган Держгеокадастра і отримати витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки населеного пункту з розрахунком на Вашій земельній ділянці.

Якщо Ваша ділянка знаходиться за межею населених пунктів і його нормативна оцінка раніше не проводилася, то Вам необхідно звернутися в організацію, яка має право на проведення землевпорядних робіт, з метою розробки технічної документації з нормативної грошової оцінки землі.

Після того як технічна документація з нормативної грошової оцінки буде розроблена, вона підлягає обов’язковій державній експертизі, після чого оцінка затверджується на сесії районної ради і передається в державний архів землевпорядної документації.

Пройшовши всі перераховані вище етапи, Ви можете отримати в територіальному органі Держгеокадастра витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі.

Інженерно-правовий центр «Гранд» має у своєму штаті висококваліфікованих інженерів-землевпорядників, які в найкоротші терміни розроблять технічну документацію з нормативної грошової оцінки землі та організують супровід всіх процесів до отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі.