Законодавча база України в галузі ведення земельних відносин змінюється із завидною регулярністю. Одним з нововведень минулого десятиліття стало введення поняття «кадастрового номера» для кожної земельної ділянки, спрямоване на спрощення процедури ідентифікації будь-якого земельного наділу.

Кожному власнику земельної ділянки доводиться стикатися з поняттям кадастрового номера в тому чи іншому ракурсі. Ті, хто стають власниками певних земельних наділів в даний час, купують їх вже з присвоєним кадастровим номером. Якщо ж вам довелося стати власником або користувачем земельної ділянки, який був оформлений давно, коли поняття кадастрового номера ще не існувало в земельному законодавстві України, вам слід своєчасно потурбуватися про те, щоб отримати кадастровий номер земельної ділянки.

Кадастровий номер — це своєрідна цифрова комбінація, яка закріплюється за кожною ділянкою землі і є неповторною на території нашої держави. Наявність кадастрового номера сприяє легкому пошуку потрібного земельного наділу в єдиному державному реєстрі, де зберігається інформація про всіх ділянках, сформованих на території України.

Як отримати кадастровий номер?

Кадастровий номер присвоюється ділянці єдиний раз, і не підлягає зміні, поки існує земельний наділ, незалежно від того, чи буде змінюватися його власник. Причиною для зміни або анулювання номера може стати:

  • зміна розмірів ділянки;
  • розформування даного наділу або поділ його на кілька частин;
  • об’єднання в один наділ декількох;
  • передача ділянки у відання іншого адміністративного регіону, так як цифри номери мають регіональну прихильність.

Всі сучасні операції з землею або окремо розташованими об’єктами нерухомості припускають обов’язкову наявність кадастрового номера біля земельної ділянки. Тому кадастровий номер став неодмінним атрибутом кожного земельного наділу. У зв’язку з цим у жителів Харкова, прилеглих до нього регіонів і України в цілому, виникає багато запитань: «Де краще оформити кадастровий номер?», «Що потрібно, щоб привласнити такий номер своїй ділянці?», «Скільки коштує кадастровий номер?» і тд.

Якщо ви шукаєте виконавця, який візьме на себе підготовку пакета документів, необхідних, щоб отримати кадастровий номер земельної ділянки, будьте обачні. Компанія, яка береться за підготовку технічної документації, повинна мати в своєму штаті на постійному місці роботи мінімум двох фахівців, які мають персональний кваліфікаційний сертифікат, що дозволяє їм проводити різні землевпорядні роботи.

Процедура отримання номера для ділянки в державному кадастрі досить трудомістка і передбачає кваліфікований комплексний інженерно-геодезичний, землевпорядний і юридичний підхід. Фахівці нашої компанії в найкоротші терміни проведуть комплекс необхідних робіт для присвоєння кадастрового номера Вашій ділянці. Ми знайдемо вихід з найзаплутаніших ситуацій і допоможемо Вам зареєструвати своє право на землю у всіх актуальних на сьогоднішній день державних реєстрах.

Скільки коштує кадастровий номер визначається індивідуально в кожному окремому випадку.

Ціни на кадастровий номер

Назва послуги: Ціна, від (грн.) Термін виконання
Кадастровий номер від 6000 грн від 2-х тижнів

Розглянемо алгоритми дій, які слід зробити, щоб отримати для своєї ділянки кадастровий номер:

  1. Якщо Ваша ділянка знаходиться у власності, оренді або постійному користуванні, але на момент оформлення на неї права – кадастрових номерів ще не було. Також якщо на ділянці перебувати індивідуальний житловий будинок на який оформлено право власності. У такому разі власнику ділянки слід:
    • Вибрати організацію, якій ви можете довірити виготовлення необхідного пакету документів та укласти з нею відповідний договір. Фахівці такої компанії повинні взяти на себе роботи з геодезичної зйомки та виготовлення землевпорядної документації по встановленню меж Вашої земельної ділянки. При цьому пам’ятайте, що виконавець повинен мати щонайменше двох фахівців, які маю персональний кваліфікаційний сертифікат, що дозволяє їм проводити різні землевпорядні роботи.
    • Погодити межі свого наділу з землевласниками або користувачами суміжних ділянок та забезпечити підписання ними відповідного акта. Він є однією з складових необхідного пакету землевпорядної документації. Розробляється акт фахівцями компанії, якій ви доручили розробку документів, а підписанням займається безпосередньо власник, замовляє кадастровий номер земельної ділянки.
    • Надати виготовлену документацію по встановленню меж Вашої земельної ділянки в територіальне управління Держгеокадастра, де земельна ділянка повинна пройти процедуру державної реєстрації, що передбачає внесення детальної інформації про ваш наділ в земельний кадастр державного значення, а сама ділянка стане володарем кадастрового номера. Власнику ділянки при цьому видається спеціальний Витяг з земельного кадастру, який документально підтверджує проходження процесу державної реєстрації і містить інформацію про ділянку, а також її кадастровий номер.
  2. Ділянка не була сформована раніше і готується до відведення, а отже, вона не могла перебувати раніше в будь чиїй власності. Щоб присвоїти кадастровий номер цій ділянці, слід заздалегідь розробити проект землеустрою щодо її відведення. Для цього доведеться зробити наступні кроки:
    • Звернутися в органи місцевого самоврядування (виконавчої влади) з метою отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення Вам земельної ділянки.
    • Вибрати організацію, якій можна довірити розробку проекту по відведенню земельної ділянки. Після укладення договору геодезисти компанії здійснюють геодезичні зйомки і лише після цього приступають до розробки самого проекту.
    • Підписати у власників або орендарів наділів, суміжних з вашим ділянкою, розроблений організацією-підрядником акт про узгодження меж земельної ділянки.
    • Якщо на ділянці присутні об’єкти нерухомості, або ділянка знаходиться у межах населеного пункту, розроблений проект слід узгоджувати не тільки з Держгеокадастром (точніше його територіальним органом), але і зі структурним підрозділом органів місцевого самоврядування або виконавчої влади у сфері містобудування і архітектури.
    • Якщо ж ділянка відноситься до земель наступного призначення: історико-культурного, природно-заповідного, водного чи лісового господарства, то проект слід погоджувати з тим структурним підрозділом виконавчої влади або місцевого самоврядування, який відповідає за контроль та охорону земель тієї чи іншої категорії.
    • Після підготовки проектної документації та здійснення всіх необхідних погоджень, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається до територіального відділення Держгеокадастра, де проводиться процедура реєстрації земельної ділянки із внесенням відомостей про неї до Державного земельного кадастру, а самій ділянці присвоюється кадастровий номер.
    • Як свідчення про те, що ділянка пройшла держреєстрацію, його власник отримує витяг з Державного земельного кадастру з зазначенням не тільки присвоєного номера, але й інших відомостей про ділянку.

Документи для кадастрового номера

Замовивши кадастровий номер земельної ділянки в нашій компанії, ви можете бути впевнені в тому, що всі необхідні документи будуть підготовлені швидко і кваліфіковано.

Для того, щоб наші спеціалісти могли приступити до розробки технічної документації по встановленню меж Вашої земельної ділянки, або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Замовник повинен надати нам наступні документи:

  • дозвіл власника землі на розробку технічної документації по встановленню меж земельної ділянки, або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  • документи, що ідентифікують Замовника (для фізичних осіб — копія паспорта та ІПН, для юридичних осіб — копії установчих документів, завірені нотаріусом);
  • якщо на ділянці розташовані об’єкти нерухомості, слід надати копію технічних паспортів на об’єкти нерухомості, а також копії документів, які підтверджують право власності Замовника на кожен з об’єктів нерухомості;
  • якщо право на володіння ділянкою оформлялося тоді, коли кадастровий номер не присвоювався, необхідно надати також копію державного акта, підтверджену нотаріусом, або копію договору оренди земельної ділянки;
  • в деяких випадках можуть знадобитися документи не зазначені в даному списку.

Якщо Вас цікавить, скільки коштує кадастровий номер, телефонуйте і ми виконаємо розрахунок вартості конкретно для вашого випадку.

“Доступна версия на русском языке – Кадастровый номер

Заповніть заявку і отримаєте безкоштовну консультацію
Безкоштовна консультація
Як ми працюємо
  • Ви телефонуєте або залишаєте заявку

  • Ми телефонуємо і консультуємо

  • Підписуємо договір про надання послуг

  • Ви вносите передоплату

  • Ми виконуємо роботи за договором

  • Ви оплачуєте рахунок

Відгуки

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*