Приватизація землі – Геодезические работы в Харькове: геодезия участка, услуги геодезиста от Grandcenter.kh.ua

Приватизація земельних ділянок в Харків

Приватизація землі — встановлена нормативами процедура передачі певної земельної ділянки у приватну власність громадян. Це право передбачено Конституцією України та Земельним Кодексом України. Процес приватизації передбачає розроблення відповідної землевпорядної документації.

Кожен громадянин України має право отримати безкоштовно, (не викуповуючи цю землю у держави або територіальної громади) в приватну власність п’ять земельні ділянки з таким цільовим призначенням:

  • для ведення особистого сільського господарства – не більше 2,0000 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,1200 га;
  • для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд – не більше 0,1000 га (у містах); – 0,1500 га (у селищах); – 0,2500 га (у селах).
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1000 га;
  • для будівництва індивідуального гаража – на більше 0,0100 га

Замовте безкоштовну консультацію,
щоб ми відповіли на всі ваші запитання

Замовте безкоштовну консультацію, щоб ми відповіли на всі ваші запитання

Приватизувати земельну ділянку, залежно від його цільового призначення та інших факторів можна двома способами:

  • Шляхом розробки технічної документації по встановленню меж земельної ділянки;
  • Шляхом розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Приватизувати земельну ділянку шляхом розробки технічної документації по встановленню меж земельної ділянки можна в наступних випадках:

  • Якщо Ви хочете приватизувати земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, у випадку якщо на ньому знаходиться житловий будинок, який належить Вам.
  • Якщо Ви хочете приватизувати земельну ділянку, яка знаходиться у Вас в оренді або постійному користуванні і його цільове призначення збігається з одним з п’яти які передбачають можливість безкоштовної приватизації.

Важливим моментом є те, що Ви можете використовувати своє право на безкоштовну приватизацію тільки один раз по кожному з перерахованих вище цільових призначень.

Фахівці нашої компанії допоможуть Вам визначити необхідний алгоритм для приватизації бажаної Вами земельної ділянки, максимально ефективно використовувати своє Конституційне право, і в максимально короткі терміни стати власником землі.