Приватизація землі — встановлена нормативами процедура передачі певної земельної ділянки у приватну власність громадян. Це право передбачено Конституцією України та Земельним Кодексом України. Процес приватизації передбачає розроблення відповідної землевпорядної документації.

Кожен громадянин України має право отримати безкоштовно, (не викуповуючи цю землю у держави або територіальної громади) в приватну власність п’ять земельні ділянки з таким цільовим призначенням:

 • для ведення особистого сільського господарства – не більше 2,0000 га;
 • для ведення садівництва – не більше 0,1200 га;
 • для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд – не більше 0,1000 га (у містах); – 0,1500 га (у селищах); – 0,2500 га (у селах).
 • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1000 га;
 • для будівництва індивідуального гаража – на більше 0,0100 га.

Важливим моментом є те, що Ви можете використовувати своє право на безкоштовну приватизацію тільки один раз по кожному з перерахованих вище цільових призначень.

Ціни на приватизацію землі

Назва послуги: Ціна Термін виконання
Приватизація землі від 9000 грн від 2-х місяців

Як приватизувати землю в Україні

Для початку Вам необхідно отримати дозвіл на розробку землевпорядної документації.

Якщо ділянка який Ви хочете приватизувати перебувати в межах населеного пункту, то Вам необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування, а саме в міській раді, сільській або селищній раді в залежності від типу населеного пункту.

До заяви обов’язково потрібно докласти графічний матеріал, на якому буде відображено бажане місце розташування земельної ділянки, право на який Ви хочете оформити.

Немає строгих норм того як ця графіка повинна виглядати. Ви її можете зробити самостійно використовуючи такі ресурси як google.map, публічна кадастрова карта або інші ресурси. Або можете звернутися в землевпорядну організацію.

Важливо щоб цей графічний матеріал добре читався, і орган який розпоряджається цією землею міг зробити висновки про можливість виділення цієї землі під Ваші бажання.

Якщо ділянка знаходиться за межами населених пунктів, то розпорядників може бути декілька залежно від цільового призначення ділянки.

Ділянками для індивідуального дачного будівництва розпоряджаються районні державні адміністрації;

Ділянками для ОСГ та садовими ділянками за межами населених пунктів розпоряджається Головне управління Госгеокадастра у Вашій області.

Якщо у Вас у власності є індивідуальний житловий будинок, і Ви хочете оформити під ним земельну ділянку для його обслуговування, площа якого не перевищує ті норми, які названі Вам раніше, то дозвіл на розробку землевпорядної документації брати не потрібно. Можна відразу переходити до етапу розробки землевпорядної документації.

Необхідні документи для приватизації

Приватизувати земельну ділянку, в залежності від його цільового призначення та інших факторів можна двома способами:

 1. Шляхом розробки технічної документації по встановленню меж земельної ділянки;
 2. Шляхом розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Приватизувати земельну ділянку шляхом розробки технічної документації по встановленню меж земельної ділянки можна в наступних випадках:

 • Якщо Ви хочете приватизувати земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, в разі якщо на ньому знаходиться житловий будинок, який належить Вам.
 • Якщо Ви хочете приватизувати земельну ділянку, яка знаходиться у Вас в оренді або постійному користуванні і його цільове призначення збігається, з одним з п’яти які передбачають можливість безоплатної приватизації.
 • У всіх інших випадках приватизація земельної ділянки здійснюється шляхом розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

У чому ж відмінності між цими двома видами документацій?

 • Технічна документація трохи простіше за складом матеріалів, які вона в себе включає, і як наслідок вартість її розробки трохи менше ніж у проекту відведення.
 • Технічна документація, після її розробки і погодження меж ділянки із суміжними землевласниками або користувачами землі, відразу подається до територіального органу Госгеокадастра (земельні ресурси в Вашому районі) для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, в процесі якої ділянці буде присвоєно кадастровий номер. За результатом Вам буде виданий витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку, і ділянку, право на яку Ви оформляєте, з’явитися на ресурсі – Публічна кадастрова карта.
 • Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, крім того що трохи складніше і дорожче в розробці, і складний в узгоджені. Після його розробки і підписання меж ділянки із суміжними землевласниками або землекористувачами, проект повинен узгоджуватися з територіальним органом Госгеокадастра (з земельними ресурсами).

Якщо цільове призначення ділянки має на увазі можливість забудови цієї ділянки, або якщо ділянка знаходиться в межах населеного пункту, то такий проект відведення ще узгоджується з органом містобудування та архітектури.

Можливі ситуації, коли проект необхідно узгоджувати з іншими службами, такими як Управління Екології, Культури, Управління водних ресурсів, Лісгоспи. Також деякі проекти проходять обов’язкову державну експертизу. Але це мабуть до 10% від загальної кількості робіт. Найчастіше це узгодження з Госгеокадастром і архітектурою.

Грамотний проектант практично завжди зможе зорієнтувати Вас в кількості служб, з якими потрібно буде погоджувати проект відведення Вашої земельної ділянки.

Після узгоджень проект, так само як і технічна документація, подається до територіального органу Госгеокадастра для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Алгоритм подачі документів

Після того як документація розроблена, погоджена та кадастровий номер ділянці присвоєно, необхідно всі документи отримані Вами в процесі проведеної роботи: проект або технічна документація, з усіма висновками служб і витяг з кадастру подати в той орган який давав Вам дозвіл на розробку цієї документації, із заявою про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки Вам у власність.

Результатом Вашого звернення до розпорядника землею повинен стати документ, яким земельна ділянка передається Вам у власність (він може називатися по різному в залежності від того, який орган розпоряджається цією землею. Якщо це буде сільська, селищна чи міська рада то документ буде називатися рішення сесії; якщо районна державна адміністрація – то розпорядження; якщо Госгеокадастр – то документ називається наказ).

Далі Вам залишається лише зареєструвати право власності на Вашу земельну ділянку в державному реєстрі прав на нерухоме майно. Це можна зробити у будь-якого нотаріуса або в реєстраційній службі. Станом на 2018 рік документи підтверджуючі право власності на земельні ділянки не надаються.

У державний електронний реєстр буде внесена інформація про те, що Ви є власником земельної ділянки, і всі параметри Вашої ділянки. На підтвердження факту внесення до реєстру цих даних може бути видано витяг з реєстру на звичайному аркуші паперу.

Громадяни України, державні органи, нотаріуси та інші суб’єкти яким буде необхідно підтвердження наявності у Вас права власності на цю земельну ділянку при необхідності можуть перевірити це в реєстрі.

Фахівці нашої компанії допоможуть Вам визначити необхідний алгоритм для приватизації бажаного Вами земельної ділянки, максимально ефективно використовувати своє Конституційне право, і в максимально короткі терміни стати власником землі.

Заповніть заявку і отримаєте безкоштовну консультацію
Безкоштовна консультація
Як ми працюємо
 • Ви телефонуєте або залишаєте заявку

 • Ми телефонуємо і консультуємо

 • Підписуємо договір про надання послуг

 • Ви вносите передоплату

 • Ми виконуємо роботи за договором

 • Ви оплачуєте рахунок

Відгуки

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*